Sirt – Etap 2

Od 73 zł

Dieta SIRT

Sirt – Etap 2

Od 73 zł

Drugi etap trwa od 4 do 7 dni w trakcie których, spożycie kalorii wzrasta do 1250 kcal. W etapie drugim spożywa się 2 porcje koktajlu bogatego w sirtfoods, oraz 2 stałe posiłki zawierające sirtfoods.

KALORYCZNOŚĆ 1250 kcal


Dieta SIRT jest niezwykle skuteczną dietą pozwalającą w skuteczny sposób osiągnąć zamierzone cele, dzięki zdrowemu planowi odżywiania możemy nie tylko w szybki sposób uzyskać wymarzoną sylwetkę, ale również odmłodzić organizm, wspomóc układ krążenia, przyspieszyć metabolizm i wyregulować poziom insuliny i glukozy.

Dieta Sirt potocznie zwana dietą Adele to dieta, która łączy deficyt kaloryczny ze spożyciem specjalnych prozdrowotnych produktów, aktywatorów sirtuin, w tym witaminowych koktajli i zielonego soku będącego prawdziwą bombą jeśli chodzi o zawartość naturalnych przeciwutleniaczy, polifenoli mających dobroczynny wpływ na samopoczucie i zdrowie.  

Dla kogo polecana jest ta dieta:

Dieta SIRT powstałą z myślą o osobach, które dążą do redukcji nadmiernej masy ciała, jednocześnie chcących zadbać o swoje zdrowie. Polega ona na włączeniu do diety tzw. sirtfoods czyli produktów, które najsilniej pobudzają tzw. geny długowieczności.  

Czym właściwie są sirtuiny?

Sirtuiny to grupa występujących w organizmie białek pełniących szereg funkcji. Odgrywają one rolę m.in. w redukcji stresu oksydacyjnego, procesach starzenia oraz ograniczaniu stanów zapalnych. Geny aktywujące sirtuiny odgrywają istotną rolę w procesie utraty nadmiernej masy ciała, wpływając na regulację glikemii i poziomu insuliny. Ich aktywacja może być także korzystna w przypadku zarówno profilaktyki jak i występowania chorób takich jak cukrzyca typu II czy chorób neurodegeneracyjnych jak choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona.  

Jak podzieliliśmy naszą dietę?

Dietę SIRT podzieliliśmy na 3 etapy, a każdy z nich obfituje w posiłki oparte o sitrfoods. Żeby osiągnąć zamierzone efekty diety należy stosować wszystkie etapy diety SIRT po kolei, zgodnie z założeniami.

  1. Pierwszy etap to etap rozpoczynający dietę SIRT trwający 3 dni w trakcie których następuje największe ograniczenie podaży energetycznej. Spożycie kalorii zostało ograniczone do 1000 kcal, a dzienna dieta składa się z 3 porcji zielonego koktajlu sirtuinowego i 1 stałego posiłku bogatego w sirtfoods. Zielony koktajl stanowi fundament pierwszego etapu diety SIRT. Ich głównym składnikiem są zielone warzywa, gdyż to właśnie one stanowią grupę produktów dostarczających potężną dawkę związków aktywujących sirtuiny.
  2. Drugi etap trwa od 4 do 7 dni w trakcie których, spożycie kalorii wzrasta do 1250 kcal. W etapie drugim spożywa się 2 porcje koktajlu bogatego w sirtfoods, oraz 2 stałe posiłki zawierające sirtfoods.
  3. Trzeci etap ma na celu utrwalenie osiągniętych dotychczas efektów. Składa się on w możliwie największym stopniu z produktów sirtuinowych. Na tym etapie plan przewiduje możliwość wyboru energetyczności diety dostosowanego do indywidualnego zapotrzebowania. Zakresy: 1250 kcal, 1500 kcal, 1750 kcal oraz 2000 kcal. Dieta składa się z 1 porcji koktajlu bogatego w sirtfoods, 1 sirtuinowej przekąski, oraz 3 stałych posiłków bogatych w sirtfoods

Na każdym z etapów spożycie koktajli zostało rozłożone na różne pory dnia, przeplatając je posiłkami stałymi. Rozkład posiłków na przestrzeni dnia stanowi naszą propozycję, która może ulegać modyfikacjom na podstawie indywidualnych preferencji.

Pamiętaj – spożywając zielony koktajl zachowaj minimalny odstęp godziny przed posiłkiem stałym i dwóch godzin po nim.

Przypis: z uwagi na znaczną redukcję przyjmowanej energii na pierwszych 2 etapach diety, nie są one polecane osobom przewlekle chorym, kobietom w ciąży, kobietom karmiącym oraz dzieciom. Przed rozpoczęciem stosowania diety SIRT rekomendujemy konsultację z naszym dietetykiem.  

Produkty wykluczone z diety:

  • pszenica
  • surowe mleko krowie
  • żywność wysokoprzetworzona

DLA KOGO?

Dieta powstała z myślą o osobach, które dążą do redukcji nadmiernej masy ciała, jednocześnie chcących zadbać o swoje zdrowie.

ZAWIERA:

Sirtuiny – grupa białek enzymatycznych mających zdolność wyciszania określonych genów tzw. genów starzenia.

Przykładowe supermenu diety

Śniadanie: Koktajl z pietruszką, ananasem i kurkumą

Drugie śniadanie: Dhal z soczewicą i ryżem curry

Obiad: Koktajl ze szpinakiem i winogronami

Podwieczorek: Pizza sirtuinowa z sosem pomidorowym

Kolacja: